5 spôsobov, ako si zarobiť peniaze popri práci. Začať môžete hneď zajtra

21.9.2016   |   KATEGÓRIA: ZUNO generácia

Nemusíte meniť zamestnanie ani robiť nekonečné nadčasy. Využite, čo máte a speňažte to.

Celá ekonomika je postavená na jedinej veci – výmene tovaru a služieb. Kto má niečo, čo iný nemá, to môže predať. A ten, komu to chýba, je ochotný zaplatiť. To platí aj o vašom dennom zamestnaní – predávate svoj čas a schopnosti, ktoré si kupuje váš zamestnávateľ. Tam to však zďaleka nemusí skončiť.

1. Uber – predávajte svoje šoférske schopnosti

Mobilná aplikácia Uber robí taxikárov z obyčajných ľudí. Jednoducho sa zaregistrujete, splníte zopár jednoduchých podmienok a môžete začať zarábať. Stačí vám auto a vodičský preukaz. Žiadna povinná pracovná doba – jazdíte, keď sa vám to hodí. Na Slovensku zatiaľ funguje len v Bratislave, ale veľa Uber šoférov je aj zo širokého okolia, pretože sa to vraj celkom vyplatí.

2. AirBnB – prenajímajte byt, izbu či gauč

S touto službou môžete ponúknuť turistom z celého sveta váš nadbytočný priestor. Nemusíte hneď vlastniť haciendu, ponúkať môžete aj samostatnú izbu či len jedinú posteľ. Super na AirBnB je to, že nie je len pre veľké mestá. Prenajímať môžete aj svoj zrub v horách, hausbót na rieke alebo iglú. Vážne.

3. Sashe.sk – predávajte svoj talent

Šijete doma šaty? Vyrábate handmade šperky? Keramiku? Čokoľvek krásne môžete predať na Sashe. Je to portál pre všetky kreatívne duše. Nájdete na ňom naozaj všeličo – od detského oblečenia, cez zlato až po kozmetiku.

4. Predajte svoje staré haraburdy

Jedného odpad, iného poklad. Každý z nás má doma kopec vecí, ktoré už nepoužíva. Uvoľnite si miesto v pivnici a zarobte pri tom! Dôkladne vyupratujte domácnosť a veci, ktoré ste nepoužili viac ako rok, odložte na bok. Vzdať sa ich je niekedy ťažké, ale oplatí sa to. Je kopec stránok s bazármi a burzami, na ktorých ich môžete ponúknuť. Medzi najznámejšie patria bazos.sk či bazar.sk. Môžete si tak zarobiť napríklad na novú telku alebo gauč :)

5. Predajte svoj voľný čas a svoje zručnosti

Takzvané mikrojoby sú práce, ktorými sa ľudia neživia, no v malom sa im venujú. Okrem portálu jaspravim.sk je na Facebooku množstvo skupín, kde si ľudia navzajom pomáhajú. Hľadajte susedské obživy a burzy – ľudia ponúkajú domáce práce, stráženie detí, venčenie psov, v podstate čokoľvek. Nezáleží na tom, či ste pracujúci človek, študent, na dôchodku alebo na rodičovskej dovolenke. Nájdite, čo viete robiť a začnite to ponúkať.

Komentáre