Home

Bezpečnosť je pre nás dôležitá

Pre bezpečnosť robíme všetko, čo je v našich silách. Šifrujeme, kontrolujeme, testujeme. Svoju bezpečnosť máš však hlavne vo svojich rukách. Ako na ňu?

Bezpečnosť

BEZPEČNÝ PRÍSTUP K ÚČTU

Prístup k účtu vám zabezpečí vaše klientske číslo a heslo pre prístup do online bankingu alebo kontaktného centra. Všetky aktívne transakcie vám ZUNO povolí až po zadaní sms kódu, ktorý vám príde na mobil, alebo po správnych odpovediach na kontrolné otázky, ktoré sa vás opýta ZUNO asistent v kontaktnom centre.

 

BEZPEČNÁ KOMUNIKÁCIA

Všetky dáta prenášané medzi bankou a vami sú šifrované pomocou protokolu SSL/TLS. Šifrovanie komunikácie ochraňuje pred únikom dát a posielaním falošných správ. Vďaka používaniu týchto protokolov si môžete byť istý, že komunikujete s bankou.

verisign

Prenos dát medzi online bankingom a vami zabezpečujeme SSL certifikátom VeriSign. Ak budete mať podozrenie na phishing, v online bankingu si môžete overiť certifikát VeriSign priamo v riadku s adresou https://moje.zuno.sk Na www.zuno.sk si môžete overiť platnosť certifikátu VeriSign v spodnej časti ktorejkoľvek stránky na našom webe. Overíte si tak aj to, či ste skutočne na stránkach ZUNO. 

 

Ako si overíte, že komunikujete bezpečne
  • V adresnom poli prehliadača adresa začína https://moje.zuno.sk
  • Navyše uvidíte v zelenom prúžku potvrdenie, že ide o stránku ZUNO BANK AG. Zobrazenie zeleného prúžku vo vybraných prehliadačoch:

Mozilla Firefox
Zelený prúžok v Mozilla Firefox

Internet Explorer
Zelený prúžok v Internet Explorer

Chrome
Zelený prúžok v Google Chrome

 

  • V adresnom poli alebo v stavovom riadku prehliadača sa nachádza ikonka bezpečnostného zámku. Kliknutím na zámok si môžete overiť platnosť certifikátu a že bol vydaný spoločnosťou VeriSign, Inc. pre stránky moje.zuno.sk

 

bezpecnost - systemy